Nasıl Kullanırım? Hatim Paylaşım

Hatim Paylaşım Sistemi: kar amacı gütmeyen, tamamen Allah(c.c.) rızası için yapılmış bir sistemdir. İnternet üzerinden müslüman kardeşlerimizin Kur'an-ı Kerim sayfalarını ve Yasini Şerif, İhlas-ı Şerif, Kelime-i Tevhid, Ayetel Kürs-i, Vakia Suresi, Fetih Suresi, Salat-ı Tefriciye, Salavat-ı Şerif'ler paylaşarak hatimler çıkartmak üzere kurulmuştur. Çıkan hatimlerin duası yapılarak hatim yapmakta emeği bulunan tüm kardeşlerimizin ahirete irtihal etmiş bütün yakınlarına, ana, baba evladül ayanların, ruhlarına hediye eylenir. Yapılan duaya buradan ulaşabilirsiniz. Hatim duaları, sistem yöneticileri tarafından tüm sayfalar ve surelerin okunduğunun tespiti yapıldıktan sonra yine yöneticiler tarafından yapılmakta ve yaptırılmaktadır.

Hatim Paylaşım sistemi ile 9 farklı hatime katılabilirsiniz. Bunlar;

Peki Sistem Nasıl Çalışır? Nasıl Kullanabilirim?

Sisteme girebilmeniz için ilk yapmanız gereken üye olmaktır. Sisteme üyelik işleminizi gerçekleştirdikten sonra Kur'an sayfası veya sureler alınır. Sistem size alabileceğiniz miktar kadar sayfa ve sure verir. Almış olduğunuz sayfa veya sureleri sistem yöneticileri tarafından belirlenen gün içinde okumanız gerekmektedir. Buradan Üye Olabilrsiniz. Üye olduktan sonra sistemin Anasayfası olan Hatimler bağlantısından veya buraya tıklayarak hatim sayfa ve surelerini alabilirsiniz.

Okumuş olduğunuz Sayfa ve sureleri Hatim Sayfalarım - Surelerim bölümünden 'Sayfaları Okudum' butonuna tıklayarak beyan etmeniz gerekir. Sayfaları veya sureleri aldıktan sonra okumak istemediklerinizi Hatim Sayfalarım - Surelerim bölümünden 'Sayfaları Bırak' butonuna tıklayarak havuza bırakabilirsiniz.

Okuyamadığınız sayfa veya sureler size verilen okuma süresinden sonra elinizden alınır ve başka bir kardeşimizin okuması için havuza bırakılır. Örneğin: 4. ve 5. cüzü aldınız ve sistem size 7 gün verdi. 7 gün içinde 4. cüzü okudunuz ve okudum olarak beyan ettiniz. Fakat 5. cüzü okuyamadınız. Sistem 5. cüzü 7. günün sonunda sizin elinizden alıp havuza bırakır ve 5. cüzü başka bir kardeşimize nasip olur.

Önemli!! Lütfen almış olduğunuz Kelime-i Tevhid'leri ilk 99 tanesinde 'Le İlahe İllah' 100. de 'Le İlahe İllalah Muhammedürrasülüllah' diyerek 1 tesbih Kelime-i Tevhid'i tamamlayınız.

Önemli!! Lütfen hatimlerin daha hızlı tamamlanması için almış olduğunuz sayfaları hemen okuyup 'Sayfaları Okudum', 'Sureleri Okudum' olarak beyan ediniz. Okuyabileceğiniz kadar sayfa ve sure alınız. Okuyamayacağınız sayfa ve sureleri bekletmeden 'Sayfaları Bırak', 'Sureleri Bırak' diyerek havuza bırakınız.

Önemli!! Almış olduğunuz sayfaları sistem üzerinden değil elinizdeki Kur'an-ı Kerim'den okuyacaksanız, yeni basım veya türkçe Kur'an-ı Kerim'ler de sayfa numarası değişik olabiliyor. Lütfen okuduğunuz sayfanın sistemdeki sayfa ile eşleşdiğini kontrol ediniz.